LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT
Listopad i grudzień to miesiące przygotowań do świąt. U nas również. Na kiermasz świąteczny przygotowaliśmy: dżemy jabłkowe, dużo ciasteczek orzechowych i jeszcze więcej pierników. Pewnie część z Was miała okazję spróbować. A w przerwie pomiędzy przygotowaniami robiliśmy jeszcze naleśniki! 

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024
Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla naszych uczniów. W tym miesiącu zapoznali się z maszyną do szycia i próbowali swoich sił tworząc opaski na ładowarki. Dla niektórych to była duża próba cierpliwości i wytrwałości.


„ZRÓB I ZJEDZ”

Kolejny miesiąc, kolejne zajęcia… Tym razem mieliśmy okazję korzystać ze sprzętu z zaplecza kulinarnego. Robiliśmy: naleśniki, tosty, gofry, sałatki owocowe i warzywne. Jednak to naleśniki wzbudziły największe zainteresowanie. Od samego początku do samego końca wszystkie czynności wykonywaliśmy samodzielnie – od przygotowania odpowiednich składników, po… konsumowanie. 
#LaboratoriaPrzyszłości

„TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ”
Miesiąc marzec upłynął nam na przygodzie z maszyną do szycia. Pomimo stereotypów, że tylko kobieta potrafi posługiwać się perfekcyjnie zautomatyzowaną igłą i nitką. Przełamujemy mity. Poznajemy tajniki ściegów, rodzaje materiałów oraz tworzymy swoje rękodzieła. Za nami woreczki na drobiazgi, a jeszcze przed świętami postaramy się dokończyć nasze kurki wielkanocne.


SPOTKANIE Z PROJEKTEM
W ostatnich tygodniach odbywały się pierwsze zajęcia z wykorzystaniem sprzętu
z Laboratorium Przyszłości. Chłopcy pierwszy raz mieli styczność z możliwością projektowania grafik 3D za pośrednictwem platformy Tinkercard, a później i wydrukiem zaprojektowanych przez siebie rzeczy. Co kolejne spotkanie, mieli więcej pomysłów. A oto kilka przykładów. Czekajcie na więcej… @LaboratoriaPrzyszłości. Czekajcie na więcej…👍🙂👍
#LaboratoriaPrzyszlosci
Informacje o projekcie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2